Ruszyła bezpłatna platforma wiedzy wzmacniająca kobiety na rynku pracy

Ruszyła bezpłatna platforma wiedzy wzmacniająca kobiety na rynku pracy

Opublikowany

www.sukcestoja.pl to pierwsza w Polsce kompleksowa platforma wiedzy, która ma na celu aktywizację zawodową kobiet w całym kraju. Już dziś ilość zarejestrowanych użytkowniczek przekroczyła 1000 osób. Materiały edukacyjne zamieszczone na www.sukcestoja.pl zostały przygotowane przez grupę ekspertów z zakresu HR, sprzedaży, budowania wizerunku, zarządzania karierą czy psychologii biznesu.

Platforma www.sukcestoja.pl jest częścią programu ,,Sukces TO JA”, który w październiku 2016 roku został uruchomiony przez organizację Sukces Pisany Szminką we współpracy z firmą Coca-Cola. Celem programu jest przygotowanie kobiet w Polsce do podjęcia nowej pracy lub założenia działalności gospodarczej.

Na platformie wiedzy www.sukcestoja.pl znajdują się wideo-szkolenia, interaktywne wykłady i ćwiczenia, pigułki wiedzy oraz szereg innych narzędzi pozwalających w krótkim czasie opanować niezbędne kompetencje zawodowe. Platforma zawiera cenne wskazówki z zakresu poszukiwania pracy, efektywnego tworzenia CV, przygotowywania się do rozmów kwalifikacyjnych oraz budowania własnego wizerunku online. Kobiety, które zainteresowane są założeniem własnej firmy odnajdą na www.sukcestoja.pl praktyczne porady dotyczące m.in. rejestracji działalności gospodarczej, poszukiwania finansowania, analizy finansowej czy technik sprzedażowych.

„Żyjemy w dynamicznym świecie, co dzień pojawiają się nowe dane, nowe informacje, nowa wiedza. Z tego względu nasz portal „Sukces TO JA” będzie na bieżąco rozwijany i rozbudowywany. Będzie zawierać nie tylko nową, wartościową wiedzę, ale także będzie odpowiadać na oczekiwania użytkowniczek” – stwierdziła Olga Kozierowska, pomysłodawczyni programu „Sukces TO JA” i twórczyni Sukcesu Pisanego Szminką. Portal będzie rozbudowywany o kolejne funkcje i narzędzia.

Każdy może skorzystać z bezpłatnej wiedzy zamieszczonej na platformie www.sukcestoja.pl. Wystarczy się tylko zarejestrować. Wśród autorów materiałów edukacyjnych znajdują się m.in. Marta Małecka-Krajewska (Partner RH Szkolenia), Olga Kozierowska (trenerka biznesu i dziennikarka), Joanna Ceplin (ekspertka od komunikacji on-line), Grzegorz Miecznikowski (właściciel i dyrektor zarządzający w S Words), Marta Bober (Redaktor Naczelna HRownia.pl), Magdalena Olczak (badaczka ekosystemów start-upowych), eksperci z Coca-Cola Polska czy MonsterPolska i wielu innych.

Program „Sukces TO JA” oprócz platformy wiedzy składa się z cyklu konferencji i warsztatów. Najbliższe wydarzenia odbędą się w Warszawie 27 października oraz w Katowicach 24 listopada. Cały program dedykowany jest kobietom chcącym powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę lub zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up.


Sukces Pisany Szminką jest pierwszą w Polsce organizacją, która kompleksowo wspiera i promuje działania kobiet w obszarach nauki, kultury i biznesu. Została utworzona w 2008 roku z inicjatywy Olgi Kozierowskiej. Misją Sukces Pisanego Szminką jest inspirowanie kobiet do podejmowania odważnych działań, spełniania marzeń, nagłaśnianie ich sukcesów w mediach oraz dostarczanie fachowej wiedzy, niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl
Coca-Cola Poland Services to spółka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Wśród marek firm dostępnych na naszym rynku znajdują się: Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Coca-Cola Cherry, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, wody mineralne Kropla Beskidu, Kropla Delice, napoje Kropla oraz herbaty mrożone Nestea. Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają 2700 osób. Od 1991 r. firmy te zainwestowały w Polsce ponad 500 milionów dolarów. Coca-Cola prowadzi szerokie działania w obszarze zaangażowania społecznego, m.in. na rzecz ochrony zasobów wodnych, wspierania młodych oraz aktywizacji zawodowej kobiet. Globalnie firma prowadzi program 5by20 mający na celu aktywizowanie zawodowo 5 mln kobiet na całym świecie do roku 2020, którego polską edycję uruchomiono w 2016 r.

W projekt zaangażowało się wielu ekspertów, którzy pragną dzielić się wiedzą, inspirować i motywować innych do działania. Są wśród nich: Ewa Foley ceniona promotorka pozytywnego życia, doradca rozwojowy, Marzena Chełminiak dziennikarka radiowa, life coach, Joanna Ceplin, ekspert ds. skutecznej komunikacji w social media, twórczyni markaonline.pl, Olga Zarachowicz ekspert w obszarach HR i negocjacji, Ewa Jarczewska-Gerc doktor nauk humanistycznych z Uniwersytetu SWPS, Dorota Stasikowska-Woźniak założycielka Dress for Success Poland, Jarosław Gibas socjolog, autor wielu książek z zakresu inteligencji emocjonalnej i psychologii rozwoju., Dagmara Skalska twórczyni Projektu Egoistka, Kamila Sidor założycielka Geeks Girls Carrol, Marta Bober Redaktor Naczelna portalu HRownia. Marcin Osman, przedsiębiorca i autor książek o biznesie m.in. ,,Biznes ci ucieka", Anna Piekut, HR Manager, konsultantka i rekruterka, Sabina Sawulska Team Leader Rekrutacji Smart MBC czy Olga Kozierowska.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Strona.png

grafika | 263 KB

Pobierz
SUKCES_TO_JA_LOGO.JPG

grafika | 151 KB

Pobierz
Informacja_prasowa_o_platformie.docx.docx

docx | 342 KB

Pobierz

Budowa kompetencji i motywacja kluczem do zwiększenia aktywności zawodowej kobiet

W Warszawie 27 października 2016 r. odbyły się pierwsze warsztaty w ramach programu aktywizacji zawodowej kobiet ,,Sukces TO JA”, zainicjowanego przez Sukces Pisany Szminką i firmę Coca-Cola. Blisko 200 uczestniczek poznało tajniki prowadzenia działalności gospodarczej oraz skutecznego kierowania swoją karierą zawodową.