Startuje ogólnopolski program aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA”!

Startuje ogólnopolski program aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA”!

Opublikowany

Sukces Pisany Szminka i Coca-Cola wspólnie uruchamiają program aktywizacji zawodowej kobiet ,,Sukces TO JA”. Jego celem jest przygotowanie kobiet w Polsce do podjęcia nowej pracy lub założenia działalności gospodarczej dzięki poszerzeniu ich umiejętności i kompetencji zawodowych.

Sukces TO JA” to kompleksowy program wzmacniania aktywności zawodowej kobiet. Oparty jest na dwóch obszarach, kluczowych dla aktywizacji zawodowej kobiet, tj. poszerzaniu kompetencji i wiedzy oraz umożliwieniu wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji. Program dedykowany jest kobietom chcącym powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę lub zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up.

Na program „Sukces TO JA” składa się pierwszy w Polsce portal wiedzy dedykowany kobietom www.sukcestoja.pl oraz bezpłatne konferencje i warsztaty. Obie formy są prowadzone będą w dwóch obszarach:
JA-biznes – odpowiadający na potrzeby kobiet planujących założyć własną działalność oraz
JA-kariera – opracowany z myślą o kobietach poszukujących pracy lub chcących ją zmienić. 

Na portalu wiedzy www.sukcestoja.pl znajdują się wideo-szkolenia, interaktywne wykłady i ćwiczenia, pigułki wiedzy i szereg innych narządzi pozwalających w krótkim czasie opanować niezbędne kompetencje zawodowe. 

Żyjemy w dynamicznym świecie, co dzień pojawiają się nowe dane, nowe informacje, nowa wiedza. Z tego względu nasz portal „Sukces TO JA” będzie na bieżąco rozwijany i rozbudowywany. Będzie zawierać nie tylko nową, wartościową wiedzę, ale także będzie odpowiadać na oczekiwania użytkowniczek.” – stwierdziła Olga Kozierowska, pomysłodawczyni programu „Sukces TO JA” i twórczyni Sukcesu Pisanego Szminką. Portal będzie rozbudowywany o kolejne funkcje i narzędzia.Inauguracja programu wraz z pierwszą konferencją i warsztatami odbędzie się 27 października br. w Warszawie. Kolejna zaplanowana jest na 24 listopada w Katowicach. „Chcemy dać uczestniczkom programu możliwość bezpośredniego kontaktu z najlepszymi ekspertami od szeroko rozumianej aktywności zawodowej kobiet. Wierzymy, że spotkania podczas konferencji i warsztatów dostarczą konkretną wiedzę, motywację i inspirację. Chcemy dodać energii i odwagi do działania zarówno kobietom z dużych aglomeracji, ale też mniejszych miast.” – powiedziała Lana Popović, dyrektor generalna Coca-Cola Poland Services, partnera programu. Firma Coca-Cola, poprzez tę inicjatywę, rozpoczyna realizację w Polsce jednego ze swoich flagowych programów odpowiedzialności społecznej „5by20”. Inicjatywa, realizowana od 2010 roku w 60 krajach, zakłada aktywizacje zawodową 5 milionów kobiet na całym świecie do 2020 roku.

Od stycznia do czerwca 2017 roku w wybranych miastach w Polsce odbędą się warsztaty i szkolenia. Udział w wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny. Obowiązywać będzie jedynie rejestracja i kolejność zgłoszeń.

W projekt zaangażowało się wielu ekspertów, którzy pragną dzielić się wiedzą, inspirować i motywować innych do działania. Są wśród nich: Ewa Foley ceniona promotorka pozytywnego życia, doradca rozwojowy, Marzena Chełminiak dziennikarka radiowa, life coach, Joanna Ceplin, ekspert ds. skutecznej komunikacji w social media, twórczyni markaonline.pl, Olga Zarachowicz ekspert w obszarach HR i negocjacji, Ewa Jarczewska-Gerc doktor nauk humanistycznych z Uniwersytetu SWPS, Dorota Stasikowska-Woźniak założycielka Dress for Success Poland, Jarosław Gibas socjolog, autor wielu książek z zakresu inteligencji emocjonalnej i psychologii rozwoju, Dagmara Skalska twórczyni Projektu Egoistka, Kamila Sidor założycielka Geeks Girls Carrol, Marta Bober Redaktor Naczelna portalu HRownia, Marcin Osman przedsiębiorca i autor książek o biznesie m.in. ,,Biznes ci ucieka", Anna Piekut, HR Manager, konsultantka i rekruterka z Fabryki Motywacji, Sabina Sawulska Team Leader Rekrutacji Smart MBC czy Olga Kozierowska

***

ORGANIZATOR
Sukces Pisany Szminką jest pierwszą w Polsce organizacją, która kompleksowo wspiera i promuje działania kobiet w obszarach nauki, kultury i biznesu. Została utworzona w 2008 roku z inicjatywy Olgi Kozierowskiej. Misją Sukces Pisanego Szminką jest inspirowanie kobiet do podejmowania odważnych działań, spełniania marzeń, nagłaśnianie ich sukcesów w mediach oraz dostarczanie fachowej wiedzy, niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl

PARTNER PROGRAMU
Coca-Cola Poland Services to spółka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Wśród marek firm dostępnych na naszym rynku znajdują się: Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Coca-Cola Cherry, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, wody mineralne Kropla Beskidu, Kropla Delice, napoje Kropla oraz herbaty mrożone Nestea. Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają 2700 osób. Od 1991 r. firmy te zainwestowały w Polsce ponad 500 milionów dolarów. Coca-Cola prowadzi szerokie działania w obszarze zaangażowania społecznego, m.in. na rzecz ochrony zasobów wodnych, wspierania młodych oraz aktywizacji zawodowej kobiet. Globalnie firma prowadzi program 5by20 mający na celu aktywizowanie zawodowo 5 mln kobiet na całym świecie do roku 2020, którego polską edycję uruchomiono w 2016 r.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

WE__UDZIA__W_NASZYM.png

grafika | 177 KB

Pobierz
20150617_PROJEKT_SPS_Logo.jpg

grafika | 44,7 KB

Pobierz
SUKCES_TO_JA_LOGO.jpg

grafika | 151 KB

Pobierz
Coca-Cola_logo.jpg

grafika | 697 KB

Pobierz
Informacja_prasowa_-_Sukces_to_JA.docx

docx | 233 KB

Pobierz

Ruszyła bezpłatna platforma wiedzy wzmacniająca kobiety na rynku pracy

www.sukcestoja.pl to pierwsza w Polsce kompleksowa platforma wiedzy, która ma na celu aktywizację zawodową kobiet w całym kraju. Już dziś ilość zarejestrowanych użytkowniczek przekroczyła 1000 osób. Materiały edukacyjne zamieszczone na www.sukcestoja.pl zostały przygotowane przez grupę ekspertów z zakresu HR, sprzedaży, budowania wizerunku, zarządzania karierą czy psychologii biznesu.