Liderka nie obawia się nazwać swych dokonań sukcesem

Liderka nie obawia się nazwać swych dokonań sukcesem

Opublikowany

Czy przedsiębiorczość może stać się sposobem na pogodzenie roli mamy i bizneswoman? Jak przekuć pomysł w sukces – opowiada Olga Kozierowska.

Konkurs Bizneswoman Roku już od 7 lat nagradza kobiety sukcesu. Otwiera przed nimi możliwości rozwoju i pozyskania partnerów biznesowych. Nagłaśnia ich sukcesy na skalę ogólnopolską i tworzy sieć kobiecego networkingu. W tym roku pojawiło się kilka ważnych nowości. O nowych kategoriach, w których laureatki mają szansę na zdobycie finansowania dla swoich pomysłów, przedsiębiorczości, która jest sposobem na życie i łączenie różnych ról – w domu i w pracy, budowaniu i rozwijaniu własnej firmy, byciu liderką, umiejętnym nazywaniu swoich sukcesów i o tym, dlaczego warto zgłosić się do konkursu, Dagny Kurdwanowska rozmawia z Olgą Kozierowską, twórczynią Sukcesu Pisanego Szminką i pomysłodawczynią Bizneswoman Roku.

,,Konkursy to bardzo dobry sposób sprawdzenia pomysłu, a jednocześnie pozyskania finansowania. Trzeba jednak pamiętać o jednym, w obu przypadkach inwestor bądź organizator konkursu kupuje osobę stojącą za projektem, a nie tylko sam projekt. Jeśli nie potrafimy opowiedzieć o tym, co robimy w taki sposób, żeby ich tym zainteresować, nie umiemy odpowiedzieć na podstawowe pytania, np. o model biznesowy lub monetyzację pomysłu, to niewielka szansa, że sam pomysł wystarczy. Nawet jeśli jest świetny i dobrze przemyślany." - przekonuje Olga Kozierowska.

Cały wywiad możesz przeczytać tutaj!Kim jest Olga Kozierowska?
To bizneswoman, dziennikarka, trener biznesu i ekspertka od życiowych zmian. Sama ma ich za sobą wiele. Z muzyka stała się ekonomistką, studiując na uczelniach w Anglii i Holandii. Zrobiła karierę w korporacjach w regionie Europy Środkowo Wschodniej, a następnie porzuciła bezpieczną przystań, by zrealizować swoje marzenia. Stworzyła Sukces Pisany Szminką – pierwszą w Polsce organizację oraz portal internetowy, które kompleksowo wspierają przedsiębiorczość kobiet. Prowadzi autorską audycję „Sukces pisany szminką" na antenie RMF Classic. Stworzyła Power Show – połączenie monodramu z mową motywacyjną, stand-upem i inspiracją muzyczną. Jest autorką wielu publikacji oraz książki pt. Sukces Pisany Szminką. Wcześniej związana z TVN24 i TVP2, gdzie prowadziła autorskie programy dedykowane kobietom. Laureatka wielu prestiżowych nagród, także międzynarodowych: ,,Women of Consequence 2013”, „Pozytywistka Roku 2013” „Dziennikarz Roku 2011” za wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. Trafiła na listę „50 Kobiet Polskiego CSR 2013” oraz w 2014 roku do grona 25 liderów Polski na przyszłe 25 lat! Jest mamą trójki dzieci.
Kopiuj tekst

Udostępnij

Zmiana, czy trwanie? Oto jest pytanie!

Olga Kozierowska wystąpiła na Światowym Zjeździe Absolwentów UW. Obejrzyj nagranie!