Czy przyszłość można przewidzieć dzięki prognozowaniu trendów?

Czy przyszłość można przewidzieć dzięki prognozowaniu trendów?

Opublikowany

Prognozowanie trendów to nie wróżby, a próba zarysowania scenariuszy przyszłości, które mogą się zdarzyć w różnych perspektywie czasowej. W ostatnią sobotę gościem Olgi Kozierowskiej była Natalia Hatalska.

W ostatnim wydaniu Sukcesu Pisanego Szminką Olga Kozierowska zbadała kulisy pracy analityka trendów. Jej gościem była Natalia Hatalska.

,,Trend wiodący poznajemy po tym, że dotyka wielu obszarów naszego życia, a nie zawsze widzimy go w statystykach. Jeżeli spojrzymy na statystyki dotyczące wykorzystania wirtualnej rzeczywistości, to zobaczymy, że w sierpniu sprzedaż Oculus Rift'a wynosiła 0,1%. To bardzo mało. Moglibyśmy powiedzieć, że to nie jest żaden trend, natomiast przez to, że widzimy do ilu obszarów naszego życia wchodzi wirtualna rzeczywistość - do edukacji, do rozrywki, do podróży, do e-commerce'u- widzimy, że to jest trend wiodący. Na razie jest oczywiście na niewielkim poziomie, ale przez to, że dotyka tak wielu aspektów naszego życia, jest istotny" - przekonywała Natalia Hatalska podczas audycji Sukces Pisany Szminką.

Posłuchaj rozmowy, o tym jakie trendy są dziś kluczowe, a jakie wpłyną na naszą niedaleką przyszłość. Całości audycji możesz wysłuchać tutaj!O audycji Sukces Pisany Szminką:
Autorski program Olgi Kozierowskiej nagłaśniający sukces kobiet w świecie nauki, biznesu, technologii i kultury. Prawdziwe historie, „wzloty i upadki” w drodze do celu.
Słuchaj w każdą sobotę o 10:00 w Radio ZET Chilli!
Nie ma nas w Twoim mieście?
Słuchaj za pomocą aplikacji mobilnej bądź on-line na: www.zetchilli.pl


O Oldze Kozierowskiej
Mówczyni motywacyjny, bizneswoman i dziennikarka. Inicjatorka wsparcia i promocji kobiet w Polsce w życiu społecznym i gospodarczym. Od lat szkoli, motywuje i wspiera rozwój zawodowy i duchowy Polek. Posiada wieloletnie doświadczenie w biznesie, które zdobywała pracując w międzynarodowych korporacjach (Unilever, KLM, DPD i GeoPost), a następnie rozwijając swoje dwie firmy. Stworzyła pierwszą w Polsce organizację i portal kompleksowo wspierające rozwój kobiet pod nazwą Sukces Pisany Szminką. Z wykształcenia jest ekonomistką. Uzyskała tytuł MIAB studiując na uczelniach w Anglii i Holandii. Więcej na www.sukcespisanyszminka.pl


Kopiuj tekst

Udostępnij

Dlaczego warto działać na rzecz kobiet?

Olga Kozierowska w rozmowie z Beatą Tomaszek opowiada o tym, czemu stworzyła Sukces Pisany Szminką i o wyzwaniach, które napotkała na swojej drodze.