Znamy już Laureatki VII edycji konkursu Bizneswoman Roku!

Znamy już Laureatki VII edycji konkursu Bizneswoman Roku!

Opublikowany

Saule Technologies, Phenicoptere, MediaCom i Girls Code Fun. Założycielki oraz prezeski tych firm i organizacji zdobyły tytuły Bizneswoman Roku 2015 w poszczególnych kategoriach konkursu organizowanego przez Sukces Pisany Szminką.

Podczas gali finałowej konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, która odbyła się wczoraj na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, poznaliśmy nazwiska laureatek w kategoriach: Debiut Roku, Moja Firma, Korporacja i Działalność na Rzecz Kobiet. Przyznane zostały także dwie nagrody specjalne - Bizneswoman Publiczności oraz Kobieta w Nowych Technologiach oraz dwa wyróżnienia.W tegorocznej, VII już edycji Konkursu padło wiele rekordów – zgłoszeń i nominacji było tak dużo, że wyjątkowo poszerzono grono finalistek w kategoriach Korporacja i Moja Firma. W każdej z tych kategorii nominowano po siedem kobiet. Nic dziwnego, że obrady jury były wyjątkowe burzliwe i trwały wiele godzin. Pokazały, że kobiety działają coraz odważniej i coraz częściej realizują pomysły, które podbijają nie tylko rynek polski, ale także rynki globalne.Oto lista kobiet, które otrzymały tytuł Bizneswoman Roku 2015:


Laureatka w kategorii Debiut Roku
Wybrana jednogłośnie przez jury. Jest ambitna, efektywnie realizuje biznesowe cele, będąc jednocześnie przykładem dla świata polskiej nauki. Ma plan, by jako pierwsza na świecie skomercjalizować technologię ogniw perowskitowych. Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Debiut Roku zdobyła Olga Malinkiewicz, założycielka Saule Technologies.


Laureatki w kategorii Moja Firma
Jeszcze niedawno start-up. Dziś firma globalna warta kilkadziesiąt milionów złotych. Stworzony przez nią innowacyjny produkt, zdobywa obecnie rzeszę fanek w 30 krajach na całym świecie. Celem firmy jest propagowanie wykorzystania mikro włókien w branży Beauty & Spa. Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Moja Firma otrzymały założycielki firmy Phenicoptere – Monika Żochowska i Ewa Dudzic.


Wyróżnienie w kategorii Moja Firma
W tym roku w kategorii Moja Firma jury zdecydowało się przyznać wyróżnienie, chcąc zwrócić uwagę na efektywne biznesowo, a także oparte na misji, działania w regionach. Wyróżniona finalistka stworzyła sieć placówek opieki nad dziećmi w województwie świętokrzyskim. Umiejętne wykorzystała fundusze UE w celu rozwoju działalności, zwiększania zatrudnienia oraz szkolenia kadr. Stworzyła elastyczne programy opieki nad dziećmi dla klientów placówek. Z pasją angażuje się w działania społeczne. Wyróżnienie w kategorii Moja Firma otrzymała Martyna Wójtowicz, właścicielka firmy Flash.


Laureatka w kategorii Korporacja
Ma ponad 20-letnie doświadczenie w biznesie. Pod jej kierunkiem zysk spółki wzrósł trzykrotnie, a firma dołączyła do ścisłego grona liderów w swojej branży. Jeżeli myślą Państwo, że największymi budżetami w biznesie medialnym zarządzają tylko mężczyźni, to bardzo się mylicie. Laureatka w tej kategorii zajmuje się tym na co dzień i to z efektywnością godną podziwu. Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Korporacja zdobyła Agnieszka Kosik, CEO spółki MediaCom Warszawa.


Laureatki z kategorii Działalność na Rzecz Kobiet
Działalność na Rzecz Kobiet to bardzo szeroka kategoria, mieszcząca w sobie działania w wielu obszarach - od zdrowotnych, przez społeczne, edukacyjne, kończąc na pro-biznesowych. W tym roku, po długiej debacie, jury zdecydowało się nagrodzić działania edukacyjne. Uznało, że dla zrównoważonego rozwoju branży IT niezwykle ważne jest motywowanie dziewcząt w wieku szkolnym do zdobywania wiedzy w sferze nowych technologii. Uczyć je programowania i przekazywać wiedzę umożliwiającą osiągnięcie sukcesu w świecie, w dalszym ciągu zdominowanym przez mężczyzn. Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet zdobyły Karolina Cikowska i Van Anh Dam – pomysłodawczynie Girls Code Fun.


Wyróżnienie w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet

Po długiej i burzliwej dyskusji, jury zdecydowało się w tym roku przyznać obok nagrody głównej, wyróżnienie w kategorii  Działalność na Rzecz Kobiet. Przyznało je fundacji, która pomaga nie tylko kobietom, poradzić sobie z jednym z największych problemów współczesnego świata - chorobami nowotworowymi. Jej celem jest pokazanie, iż raka można pokonać, a po chorobie wrócić do życia pełnego pasji. Wg założycielki fundacji rak to diagnoza a nie wyrok. Wyróżnienie w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet otrzymuje Katarzyna Gulczyńska, Prezes Fundacji „Pokonaj Raka”.

Nagrodę specjalną „Kobieta w Nowych Technologiach” ufundowaną przez firmę GTECH (Grupa IGT) wręczyła Karolinie Cikowskiej i Van Anh Dam za szerzenie wiedzy i edukację z zakresu IT wśród dziewczynek w wieku szkolnym.

Jak co roku, jedna z finalistek otrzymała także Nagrodę Publiczności. Każdy internauta mógł wybrać swoją faworytkę na stronie www.forbes.pl. Najwięcej głosów, a zarazem tytuł Bizneswoman Publiczności zdobyły założycielki firmy Phenicoptere i pomysłodawczynie rękawiczki GLOV – akcesorium do demakijażu, który podbija serca klientek na całym świecie.

Więcej o kandydatkach można dowiedzieć się na www.bizneswomanroku.pl oraz www.sukcespisanyszminka.pl

***

Bizneswoman Roku to pierwszy ogólnopolski i jedyny stricte biznesowy konkurs dla przedsiębiorczych kobiet, w którym od sześciu lat honorowane i doceniane są kobiety realizujące ambitne projekty zawodowe. Wyróżnienie, poza prestiżem i satysfakcją, jest także okazją do nagłośnienia ich sukcesów. Kobiety coraz odważniej zdobywają różne obszary świata biznesu. Rozwijają firmy na skalę międzynarodową, sięgają po najwyższe stanowiska w korporacjach, angażują się w prospołeczne inicjatywy. W dalszym ciągu jednak, nie są widoczne w mediach. Inicjatywa Bizneswoman Roku powstała, by to zmienić.Organizatorzy: Sukces Pisany Szminką
Partner strategiczny:
GTECH (Grupa IGT), PZU
Partnerzy Gali:
Virgin Mobile, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Partnerzy:
PwC, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Giza Polish Ventures, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Teraz Polska, Klub Polska Rada Biznesu, Instytut Monitorowania Mediów, Program Executive MBA@UW, Kancelaria OKW, Bluerank
Patroni medialni
: Dziennik Gazeta Prawna, Polsat Cafe, Forbes.pl, Pierwszy Milion, Grupa Wirtualna Polska, Radio ZET Chilli, ITWIZSukces Pisany Szminką jest pierwszą w Polsce organizacją, która kompleksowo wspiera i promuje działania kobiet w  obszarach nauki, kultury i biznesu. Została utworzona w 2008  roku z inicjatywy Olgi Kozierowskiej. Misją Sukces Pisanego Szminką jest inspirowanie kobiet do podejmowania odważnych działań, spełniania marzeń, nagłaśnianie ich sukcesów w mediach oraz dostarczanie fachowej wiedzy, niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego. Więcej na www.sukcespisanyszminka.pl


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nagroda_Publiczno_ci_-_Monika__ochowska.jpg

grafika | 274 KB

Pobierz
Monika__ochowska_kategoria_Moja_Firma.jpg

grafika | 250 KB

Pobierz
Olga_Kozierowska_i_Jakub_Kurasz.jpg

grafika | 276 KB

Pobierz
wyst_p_Doroty_Mi_kiewicz__Marka_Napi_rkowskiego_i_Marcina_Wyrostka.jpg

grafika | 245 KB

Pobierz
Laureatki_VII_edycji_konkursu_Bizneswoman_Roku_wybrane.docx

docx | 43 KB

Pobierz
Finalistki_w_kategorii_Dzia_alno___na_Rzecz_Kobiet.jpg

grafika | 265 KB

Pobierz
Jolanta_Borowiec_-_cz_onkini_Jury.jpg

grafika | 222 KB

Pobierz
Finalistk_i_Jury_Konkursu.jpg

grafika | 243 KB

Pobierz
Barbara_Klein_-_GTech_-_wr_czaj_ca_nagrod__Kobieta_w_Nowych_Technologiach.jpg

grafika | 294 KB

Pobierz
Agnieszka_Kosik_-_laureatka_w_kategorii_Korporacja.jpg

grafika | 262 KB

Pobierz
Finalistki_kategorii_Korporacja.jpg

grafika | 241 KB

Pobierz
Statuetki.jpg

grafika | 226 KB

Pobierz
Karolina_Cikowska_i_Van_Anh_Dam.jpg

grafika | 275 KB

Pobierz
Dr_Irena_Eris.jpg

grafika | 247 KB

Pobierz
Dr_Irena_Eris_-_przewodnicz_ca_Jury.jpg

grafika | 299 KB

Pobierz
Monika__ochowska.jpg

grafika | 261 KB

Pobierz
Prowadz_cy_-_Olga_Kozierowska_i_Jakub_Kurasz.jpg

grafika | 293 KB

Pobierz
Finalistki_kategorii_Dzia_alno___na_Rzecz_Kobiet.jpg

grafika | 241 KB

Pobierz
Podsekretarz_stanu_w_Ministerstwie_Rozwoju.jpg

grafika | 274 KB

Pobierz

Odzyskaj pewność siebie na wiosnę z Olgą Kozierowską!

„Dziewczyny, nie daję Wam tu sztuki dla sztuki. Daję prawdę, wypróbowaną i sprawdzoną” mówi Olga Kozierowska, twórczyni organizacji Sukces Pisany Szminką o swoim projekcie. Audiobook 21 DNI Przebudzenie miesiąc po premierze znalazł się na liście bestsellerów na audioteka.pl i zdobył dziesiątki wspaniałych recenzji. Teraz autorka postanowiła uzupełnić projekt 21 DNI Przebudzenie o Zeszyt Ćwiczeń dla kobiet poszukujących motywacji i rozwoju.