Bezpłatne warsztaty Sukces TO JA w Trójmieście

Bezpłatne warsztaty Sukces TO JA w Trójmieście

Opublikowany

26 października 2017 r. w Gdańsku odbędzie się bezpłatny warsztat dla kobiet w ramach programu „Sukces TO JA”. Program skierowany jest do kobiet chcących powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę lub zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up.

„Sukces TO JA” jest kompleksowym programem wzmacniającym aktywność zawodową Polek. realizowanym przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką przy wsparciu Fundacji Coca-Cola w Atlancie.  Program obejmuje dwa główne obszary: Praca i Własny Biznes. Warsztaty organizowane w ramach programu pozwalają poszerzyć kompetencje i wiedzę w zakresie marketingu, zarządzania, biznes planu oraz umożliwiają wymianę doświadczeń i znalezienie inspiracji do zmian. Program jest realizowane pod Honorowym Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Na uczestniczki warsztatu dotyczącego „Zyskownego Biznesu” będzie czekała Anna Flis, ambasadorka programu „Sukces TO JA” na Trójmiasto, liderka i specjalistka w zakresie strategicznego zarządzania zespołami i zarządzania zmianą. "Anna to spełniona i pełna energii kobieta, działająca z pasją i wysoką skutecznością w osiąganiu celów. Ma duże doświadczenie zarówno we wdrażaniu innowacyjnych pomysłów w biznesie, jak również w strategicznym planowaniu kierunków jego rozwoju. Jest liderką przyszłości, kobietą, która odważnie sięga po sukces, dzieli się doświadczeniem i inspiruje innych" – podkreśla Anna Solarek, dyrektor kontaktów zewnętrznych i komunikacji w Coca-Cola Poland Services .

W pierwszej edycji programu „Sukces TO JA”, podczas dziesięciu warsztatów w całej Polsce oraz w kursach online wzięło udział już ponad 5300 kobiet.

Warsztaty Projekt: Zyskowny Biznes w ramach programu ,,Sukces TO JA” odbędą się już 26 października w Q Hotel Grand Cru, przy ulicy Rycerskiej 11 w Gdańsku, w godzinach 9:00–16:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział należy się zarejestrować na www.sukcestoja.pl.
Województwo pomorskie to region, który przyciąga inwestycje gwarantujące nowe miejsca pracy. Dodatkowo z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce[1] wynika, że Pomorskie jest wiceliderem przedsiębiorczości tuż za mazowieckim. Jednocześnie według  danych GUS, w ostatnich dwóch latach odnotowuje się znaczący wzrost współczynnika aktywności zawodowej wśród lokalnej ludności,  jednak wskaźnik ten rośnie wolniej w przypadku kobiet[2]. Dlatego ważne jest, aby aktywizować zawodowo kobiety. Ma to znaczenie w wymiarze makroekonomicznym. Jak pokazują wyniki analizy Deloitte aktywizacja zawodowa kobiet może przyczynić się do wzrostu polskiego PKB do 2025 r. nawet o 1%

[1] Raportu o stanie sektora MSP w Polsce, PARR 2016.  
[2] Raport: Kobiety na pomorskim rynku pracy – wybrane aspekty, Forum Kobiet – DPG BREMEN,  9-11.2017  

"Program „Sukces TO JA” został stworzony w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadał na potrzeby uczestniczek, zarówno w zakresie dostępnych form uczestnictwa jak i tematów. Osoby zainteresowane mogą zapisać się na kurs online, uczestniczyć w warsztatach i konferencjach, zgłosić udział w konkursie Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, ale także dołączyć do lokalnych grup rozwoju, poprzez które ambasadorki programu wspierają aktywizacje kobiet w swoich lokalnych społecznościach. Z zadowoleniem obserwujemy duże zainteresowanie naszymi warsztatami. Bardzo się staramy, aby program był jak najbardziej adekwatny do potrzeb i wspierał w rozwoju kompetencji lub też motywował do podejmowania działań. Nasze uczestniczki, często powtarzają, że najcenniejsza dla nich jest wiedza praktyczna, którą mogą zdobyć podczas warsztatów." - podkreśla Olga Kozierowska, pomysłodawczy programu Sukces TO JA

Dodatkowe informacje: 
Warsztaty poprowadzi: Anna Flis - efektywna liderka z 17 letnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric, która sprawdziła się w wielu obszarach organizacji takich jak: Sprzedaż, Marketing, HR, L&D, Talent Management, Operacje, Call Center, Windykacja, CRM, PM/IT. Ma doświadczenie w projektowaniu systemów motywacyjnych, konsolidacji/synchronizacji celów biznesowych oraz reinżynierii procesów przy wykorzystaniu obecnego potencjału, w transformacjach sieci sprzedaży, restrukturyzacji oraz fuzjach. Finalistka konkursu „Bizneswoman Roku 2015” w kategorii Korporacja oraz Mentor i Mentee w programie Vital Voices Poland. Ekspertka i ambasadorka programu Sukces TO JA.


Fundacja-logo.jpg
ORGANIZATOR
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Zarachowicz. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl

PARTNER PROGRAMU
Fundacja Coca-Cola w Atlancie (The Coca-Cola Foundation) jest globalnym filantropijnym oddziałem The Coca-Cola Company. Od momentu powstania w 1984 r. Fundacja przyznała ponad 820 mln dolarów dotacji na wsparcie inicjatywy na rzecz społeczności i zrównoważonego rozwoju na całym świecie. Więcej na temat Fundacji tutaj!

foundation_2012_final.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

SUKCES_TO_JA_LOGO.jpg

grafika | 151 KB

Pobierz
SUKCES_TO_JA_FUNDACJA_LOGO.jpg

grafika | 111 KB

Pobierz
_MGL3686.jpg

grafika | 15,4 MB

Pobierz
_MGL3698.jpg

grafika | 8,92 MB

Pobierz
_MGL8127.jpg

grafika | 1,93 MB

Pobierz
_MGL7889.jpg

grafika | 1,89 MB

Pobierz
_MGL7874.jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
Sukces to ja - informacja prasowa.docx

docx | 48,9 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ruszają kolejne warsztaty „Sukces TO JA” – Czas na Poznań!

temu

12 stycznia 2018 r. w Poznaniu odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ramach programu „Sukces TO JA”. Program skierowany jest do kobiet chcących powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę lub zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up.
A właśnie, że tak! #StaćMnieNaSukces – dlaczego kobiety wątpią w swoje prawo do sukcesu?

temu

- To będzie początek rewolucji. Rewolucji w kobiecych głowach – zapowiada Olga Kozierowska, inicjatorka projektu. Ruszyła ogólnopolska  kampania  społeczna pod hasłem #StaćMnieNaSukces. Jej organizatorem jest Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, a jej głównym celem uświadomienie kobietom,  że nazbyt często ulegają stereotypom, które ograniczają je w drodze do samorealizacji. W przedsięwzięcie zaangażowały się do tej pory, m.in.: Dorota Wellman, Grażyna Torbicka, Karolina Szostak, Małgorzata Marczewska, Agata Młynarska, Tatiana Mindewicz-Puacz, Magdalena Rigamonti, Paulina Smaszcz–Kurzajewska, Beata Tadla, Omenaa Mensah, Gabi Drzewiecka, Olga Kwiecińska i wiele, wiele innych kobiet. A to dopiero początek.
Aktywizujemy Warszawianki!

temu

Już 28 i 29 września w Warszawie, odbędą się praktyczne warsztaty dla kobiet w dwóch obszarach: Praca i Własny Biznes. Warsztaty organizuje Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką w ramach ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Konferencja „Sukces TO JA” w Poznaniu już 18 maja!Konferencja „Sukces TO JA” w Poznaniu już 18 maja!

temu

18 maja na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu odbędzie się ostatnia konferencja w ramach pierwszej edycji ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA”. Wydarzenie dedykowane jest kobietom chcącym powrócić na rynek pracy lub założyć własną firmę. Udział jest bezpłatny. 

Czy brak poczucia własnej wartości to największy problem kobiet?

Olga Kozierowska gościem Jarka Kuźniara w programie Onet Rano!