Jak radzić sobie z kryzysami i wyciągać z nich naukę

Jak radzić sobie z kryzysami i wyciągać z nich naukę

Opublikowany

"Życie jest jak wykres EKG. Raz jesteśmy nad kreską, raz pod nią. Kiedy wychodzimy na prostą? Jeżeli nadal macie w głowie wyobrażenie wykresu EKG, to nietrudno się domyślić, że wtedy, gdy jest już za późno" – tak zaczyna swoją drugą książkę „Mój przyjaciel kryzys” Olga Kozierowska - coach, dziennikarka, twórczyni ogólnopolskiej organizacji Sukces Pisany Szminką, która wspiera rozwój osobisty i biznesowy kobiet. Autorka zapewnia, że z kryzysami można się zaprzyjaźnić.

Mój przyjaciel kryzys to książka o tym, jak zaakceptować pojawiające się problemy, pokonać je, a nawet przekuć w sukcesy i iść dalej z wiarą we własne możliwości.
Olga Kozierowska przedstawia w książce 19 autentycznych historii kobiet, które nie poddały się przeciwnościom. W niesprzyjających okolicznościach, wbrew lękom, słabościom i negatywnym przekonaniom podjęły wyzwanie i zmierzyły się z rzeczywistością. Ich historie intrygują i zmuszają do zastanowienia się nad sobą i swoimi problemami, spojrzenia na życie z innej perspektywy. Autorka wzbogaciła je praktyczną wiedzą i wskazówkami, które krok po kroku pokazują, jaki sposób myślenia i działania sprzyja oswojeniu sytuacji kryzysowej, a także jak pokonać strach, uwierzyć we własne możliwości i szukać konstruktywnego rozwiązania.
Mój przyjaciel kryzys.png
Nie ulega wątpliwości, że tak jak w życiu bohaterek książki, kryzysy będą się pojawiać – egzystencjalne, rozwojowe, osobiste, zawodowe, biznesowe i emocjonalne – tak warto nauczyć się funkcjonować na niepewnym, sinusoidalnym, gruncie – przekonuje autorka – bo tak mniej więcej wygląda życie każdego z nas. Różnić się może tylko rozpiętością wykresu. Banał? Być może, ale i codzienna lekcja, którą dostajemy od życia. Uczy nas ona pewnej cennej prawdy – że to od nas, od naszych wyborów, nastawienia, emocji i umiejętności przechodzenia z jednego kryzysu w kolejny, będzie zależało to, jak sobie z tym wszystkim poradzimy. Czy poddamy się, staniemy w miejscu narzekając na los, który innym tyle daje, a nam, wiadomo, tylko wiatr w oczy? A może z podniesionym czołem staniemy twarzą w twarz z kryzysem i powiemy sobie – Spokojnie, dasz radę. I ta właśnie myśl zostaje z czytelnikiem po skończeniu lektury, a z nią głębokie przekonanie, że nie ma takiego dna, od którego nie można się odbić. Silnie motywujące.

Olga Kozierowska już samym tytułem książki – „Mój przyjaciel kryzys” –  trafia w sedno. Pokazuje, jak oswoić kryzys, jak pokonać lęk, jak  uwierzyć w siebie, jak przekuwać bezradność w twórcze rozwiązania, jak  na tytułowych „kryzysach” uczyć się pewności siebie. Ona wierzy w moc  sprawczą kobiet (chwała jej za to, bo ją mają). Udowadnia to prezentując  przeróżne portrety najróżniejszych kobiet i ich zwycięstwa. Opisuje je  żywo i interesująco, tak że łatwo odnajdą się w nich polskie dziewczyny i  kobiety. I co bardzo ważne, poczują, że nie są same i że nie muszą być  bezradne w sytuacjach kryzysowych.

Katarzyna Miller

To jest książka o kryzysach, takich, które nas dopadają w życiu  prywatnym i zawodowym, takich, które sami sobie stwarzamy. Ale to nie  jest smutna książka. Olga Kozierowska o kryzysie pisze z fascynacją,  tłumaczy, że trudny moment może być początkiem nowego, może przerodzić  się w sukces. I tak przekonująco opowiada o życiowych zawirowaniach  (część z nich pewnie mogłoby się przydać do przyszłej autobiografii  autorki), że po ich przeczytaniu jesteśmy gotowi do działania. Wydaje  się nawet, że wiemy, jak się kryzysom nie kłaniać.

Magdalena Rigamonti

O AUTORCE
Olga Kozierowska – mówca motywacyjny, bizneswoman, dziennikarka. Zainspirowała i zmotywowała tysiące Polek do wzięcia swojego życia i szczęścia we własne ręce. Twórczyni organizacji „Sukces Pisany Szminką”. Pierwszej w Polsce organizacji kompleksowo wspierającej rozwój kobiet i nagłaśniającej ich sukcesy na skalę ogólnopolską. Więcej na www.sukcespisanyszminka.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Mój przyjaciel kryzys.png

grafika | 443 KB

Pobierz
Informacja prasowa Mój przyjaciel kryzys.docx

docx | 14,9 KB

Pobierz

Konferencja „Sukces TO JA” w Krakowie już 30 marca!

W ramach ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA”, 30 marca w krakowskim hotelu Qubus, odbędzie kolejna konferencja dedykowana kobietom chcącym powrócić na rynek pracy lub założyć własną firmę. Udział w programie jest bezpłatny.