Znamy już finalistki VIII edycji konkursu Bizneswoman Roku!

Znamy już finalistki VIII edycji konkursu Bizneswoman Roku!

Opublikowany

Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Oznacza to, że wyłonione zostały finalistki w 7 kategoriach. O tym, kto zdobędzie tytuł Bizneswoman Roku 2016, w każdej z kategorii, dowiemy się podczas gali finałowej 9 marca b.r.

W VIII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku odnotowano rekordową ilość zgłoszeń. ,,Dokonania wielu uczestniczek tegorocznej edycji konkursu zasługują na najwyższe uznanie. W historii konkursu nie było jeszcze tak wysokiego poziomu zgłoszeń. Tym samym konkurencja była ogromna, a wybór finalistek stanowił duże wyzwanie. Paniom, które znalazły się w finale, należą się owacje na stojąco” – komentuje pomysłodawczyni konkursu Olga Kozierowska.
W tegorocznej edycji konkursu największą konkurencją wyróżniała się kategoria Start-up Roku, gdzie po weryfikacji audytora, firmy PwC, na short liście znalazło się aż 18 zgłoszeń, które walczyły o miejsca w finale. W związku z bardzo wysokim poziomem merytorycznym tych zgłoszeń, organizator i audytor konkursu, podjęli decyzję o wyborze 5 finalistek w tej kategorii. W każdej z pozostałych kategorii: Sukces w Korporacji, Moja Firma do 4 mln obrotów i  powyżej 4 mln obrotów, Pomysł Na Start, Kobieta w Nowych Technologiach oraz Działalność Społeczna wyłoniono po trzy finalistki.
,,Warto wspierać przedsiębiorcze osoby, bez względu na płeć. Moje doświadczenie w biznesie potwierdza, że panie, z którymi mam okazję współpracować, to nierzadko wzorce biznesowej odpowiedzialności, solidności i pomysłowości. Dlatego z przyjemnością wspieramy w tym roku konkurs Bizneswoman Roku, który ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród kobiet. Jestem szczególnie dumny z patronatu udzielonego przez DPD Polska kategorii Start-up Roku, która ma stanowić inspirację dla innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych właśnie przez kobiety” – przekonuje Łukasz Zembowicz, Dyrektora Sprzedaży i Marketingu w DPD Polska i członek Jury tegorocznej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku.
Jak co roku, jedna z finalistek ma szansę zdobyć dodatkową nagrodę i tytuł Bizneswoman Roku Publiczności. Ten tytuł przyznawany jest finalistce, która zdobędzie największą ilość głosów w głosowaniu online na stronie www.sukcespisanyszminka.pl/glosowanie. Głosowanie rozpocznie się 23 stycznia i będzie trwało do 4 marca b.r.

Oto lista elitarnego grona finalistek:

KATEGORIA: SUKCES W KORPORACJI
1. Iwona Georgijew – Partner w Deloitte. Opracowała całościową koncepcję restrukturyzacji podatkowej wiodącej firmy na rynku FMCG. Jednocześnie przygotowała pilotaż pod wdrożenie takich restrukturyzacji w innych krajach europejskich.
2. Dr Ewa Łabno-Falęcka – jako dyrektor Komunikacji i Relacji Zewnętrznych w Mercedes-Benz Polska zbudowała od podstaw zespół i zintegrowaną komunikację marketingową, co zaowocowało wiodącą pozycją firmy i marki w zakresie sprzedaży i marketingu. Prowadzone przez nią negocjacje dot. pierwszej fabryki Mercedesa w Polsce zakończyły się spektakularnym sukcesem - inwestycja rzędu 500 mln Euro została ulokowana w Polsce (w Jaworze na Dolnym Śląsku).
3. Beata Pawłowska – Dyrektor Zarządzająca Oriflame Poland. Wdrożyła kompleksową strategię „Stop the Drop”, która poprawiła wyniki firmy w wielu obszarach jej działania, a polski oddział Oriflame stał się 7. rynkiem w rankingu światowym przeprowadzonym przez firmę.
KATEGORIA: MOJA FIRMA przychody poniżej 4 mln złotych
1. Julia Izmałkowa – psycholog, założycielka i CEO IZMAŁKOWA, pierwszej w Europie agencji badawczej specjalizującej się w wykorzystywaniu psychologii kłamstwa oraz etnografii dla marketingu i biznesu.
2. Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska – twórczynie Szumiącego Misia Whisbear – zabawki, której szum uspokaja noworodki i starsze dzieci.
3. Beata Straszewska – założycielka Stewiarni, firmy specjalizującej się w imporcie zdrowej żywności z całego świata, którą dystrybuuje w sklepach w całej Polsce.
KATEGORIA: MOJA FIRMA przychody powyżej 4 mln złotych
1. Katarzyna Godlewska – COO spółki Absolvent.pl, która jest liderem rekrutacji studentów i absolwentów w Polsce i od 5 lat z powodzeniem łączy młodych kandydatów z właściwymi pracodawcami.
2. Izabella Wałkowska – Prezes Zarządu rodzinnej firmy Plastwil, która specjalizuje się w produkcji elementów do nawierzchni szynowych oraz w przetwórstwie tworzyw sztucznych.
3. Magdalena Wrońska – Prezes spółki Orto-Res zajmującej się produkcją oraz sprzedażą wyrobów medycznych, rehabilitacyjnych oraz ortopedycznych.
KATEGORIA: START-UP ROKU
1. Urszula Herman – założycielka telemedycznego start-upu PelviFly, który rozwija usługę rehabilitacji mięśni dna miednicy u kobiet.
2. Magdalena Janczewska – współzałożycielka NanoThea S.A. firmy opracowującej innowacyjną metodę wczesnej diagnostyki nowotworów.
3. Noemi Malska – COO spółki akcyjnej HiProMine, która rozwija technologię produkcji i przetwórstwa owadów, w celu zaspokojenia światowego deficytu białka. Produkty znajdą również zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym oraz bio-paliwowym.
4. Aleksandra Sękowska i Anna Opłatek – Prezes Zarządu i Managing Partner spółki Proxigroup, która stworzyła innowacyjne platformy oprogramowania na chmurze Microsoft Azure Proxitrak. Jest to rozwiązanie technologiczne dla firm branży logistycznej, magazynowej, linii produkcyjnych i łańcucha dostaw.
5. Agata Stefanek – CEO NanoSanguis S.A. firmy, która opracowuje preparat krwiozastępczy tzw. „sztucznej krwi” oraz poszukuje pokrewnego rozwiązania jakim jest system do długoterminowego przechowywania organów.
KATEGORIA: POMYSŁ NA START 
1. Sara Berent - pomysłodawczyni NEO-Ecology. Dwuletnie badania laboratoryjne pozwoliły jej na na opracowanie mieszanki olejków eterycznych, która jest w stanie zrewolucjonizować łańcuch wartości produkcji roślin i żywności, będąc ekologiczną, tanią i efektywną alternatywą dla toksycznych pestycydów i środków ochrony żywności.
2. Katarzyna Sawko – inicjatorka projektu „Wióry lecą”, który obejmuje warsztaty oraz kursy stolarki i renowacji mebli skierowane do kobiet.
3. Natalia Świrska – pomysłodawczyni personalnej asystentki od najmu zasilanej sztuczną inteligencją (ADA), która umożliwi każdemu znalezienie nowego mieszkania odpowiadającego jego potrzebom.
KATEGORIA: KOBIETA W NOWYCH TECHNOLOGIACH
1. Bogumiła Matuszewska-Wojtyła – założycielka firmy DrOmnibus, start-upu zajmującego się tworzeniem multimedialnych narzędzi wspierających terapię i edukację dzieci ze specjalnymi potrzebami.
2. Lucyna Warda – Prezes Zarządu Public Shell Advisory S.A. i założycielka platformy crowdfundingu udziałowego findfunds.pl.
3. Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny – założycielki firmy Nestmedic, która wprowadza na rynek mobilne i telemedyczne rozwiązanie do badania KTG u kobiet w ciąży.
KATEGORIA: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA 
1. Ewa Błaszczyk – Prezes Fundacji „Akogo?”, która prowadzi klinikę „Budzik” i działa na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin.
2. Paula Bruszewska  - Prezes startupu społecznego Social Wolves oraz współtwórczyni platformy internetowej „Zwolnieni  z Teorii”, która zachęca  młodzież  z całej Polski  do stworzenia  własnego projektu społecznego oraz do rozwijania  umiejętności zarządzania, czy przywództwa.
3. Marianna Sitek-Wróblewska – Prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, która wspiera dzieci i młodzież pozbawioną opieki rodzicielskiej w osiąganiu życiowej samorealizacji.
Więcej o kandydatkach można dowiedzieć się na www.bizneswomanroku.pl oraz www.sukcespisanyszminka.pl
Bizneswoman Roku to pierwszy ogólnopolski i jedyny stricte biznesowy konkurs dla przedsiębiorczych kobiet, w którym od siedmiu lat honorowane i doceniane są kobiety realizujące ambitne projekty zawodowe. Wyróżnienie, poza prestiżem i satysfakcją, jest także okazją do nagłośnienia ich sukcesów. Kobiety coraz odważniej zdobywają różne obszary świata biznesu. Rozwijają firmy na skalę międzynarodową, sięgają po najwyższe stanowiska w korporacjach, angażują się w prospołeczne inicjatywy. W dalszym ciągu jednak, nie są widoczne w mediach. Inicjatywa Bizneswoman Roku powstała, by to zmienić.
Organizatorzy: Sukces Pisany Szminką Partner i Audytor konkursu: PwC
Partner strategiczny: Mastercard
Partner wspierający: IGT Poland
Partnerzy kategorii: Coca-Cola Poland Services, DPD Polska i Microsoft.
Partnerzy: Teraz Polska, Business Link, Program Executive MBA@UW, J. Walter Thompson Group Poland, Black Swan Fund.
Patroni medialni: Dziennik Gazeta Prawna, Polki.pl, Startup Magazine, Kobieta Onet, Business Insider, Business in Brief, Radio ZET Chilli, Polsat Cafe.
logotyp-sukcespisanyszminka-basic.jpg
Sukces Pisany Szminką jest pierwszą w Polsce organizacją, która kompleksowo wspiera i promuje działania kobiet w  obszarach nauki, kultury i biznesu. Została utworzona w 2008  roku z inicjatywy Olgi Kozierowskiej. Misją Sukces Pisanego Szminką jest inspirowanie kobiet do podejmowania odważnych działań, spełniania marzeń, nagłaśnianie ich sukcesów w mediach oraz dostarczanie fachowej wiedzy, niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego. Więcej na www.sukcespisanyszminka.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Bizneswoman Roku_Finalistki VIII Edycji.docx

docx | 56,3 KB

Pobierz
logotyp-sukcespisanyszminka-basic.jpg

grafika | 2,21 MB

Pobierz
gpw_47.jpg

grafika | 1,45 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Lepsze wykorzystanie talentów kobiet to inwestycja, która wszystkim się opłaci

temu

Firmy, w których jest więcej kobiet na wysokich stanowiskach i w kadrze zarządzającej osiągają lepsze wyniki finansowe. Ale awansujących kobiet jest wciąż za mało. Co zrobić, by to zmienić? I w jaki sposób mężczyźni mogą włączyć się w budowanie różnorodności, by zmiany mogły następować szybciej i skuteczniej?
Szukamy kobiet z pomysłami na biznes! W konkursie Bizneswoman Roku czeka dofinansowanie i mentoring.

temu

Trwa konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Do 30 listopada czekamy na zgłoszenia kobiet w aż pięciu kategoriach. Jedną z nich jest Pomysł na Biznes, w której mogą zgłaszać się przedsiębiorczynie, które mają autorski i ciekawy biznesplan. Na najlepszy pomysł czekają atrakcyjne nagrody.
Szukamy przedsiębiorczyń z Twojego regionu! Wystartowała IX edycja konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku.

temu

Już po raz 9. nagradzamy sukcesy przedsiębiorczych Polek. Jak co roku, zależy nam, by dotrzeć do przedsiębiorczyń działających w różnych regionach Polski. Chcemy pokazać różnorodność biznesów tworzonych przez kobiety, ich zasięg i osiągnięcia. Wierzymy, że będzie to insp
Wystartowała IX edycja konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku!

temu

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką nagrodzi najlepsze przedsiębiorczynie w Polsce. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada 2017 r. Kandydatki do tytułów Bizneswoman Roku w kategoriach konkursowych mogą zgłosić się same lub zostać nominowane przez osoby trzecie.. W

Bezpłatne warsztaty dla kobiet w Radomiu!

W ramach ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA” 7 lutego 2017 roku w radomskim hotelu Aviator odbędą się bezpłatne warsztaty z ekspertami dla kobiet chcących założyć własną firmę. Uczestniczki otrzymają kompleksową wiedzę z zakresu tworzenia biznesplanu, analizy finansowej, poszukiwania finansowania oraz posługiwania się językiem korzyści w kontaktach z klientami i partnerami biznesowymi. Na wydarzenie zaprasza organizator Sukces Pisany Szminką oraz partner programu firma Coca-Cola.